Europejski Dzień Logopedy w Złotowie

6 marca każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy.

W ramach obchodów tego święta 10 marca 2017 r. w Złotowie, w siedzibie Starostwa Powiatowego w auli imienia Adama Krysińskiego, odbyła się III Złotowska Konferencja Logopedyczna.

Organizatorem jej była Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Złotowie. Całość uroczystości zorganizował zespół logopedów: mgr Aldona Winiarska – organizator, mgr Marta Gordon i mgr Katarzyna Fiuk-Grzejszczyk – współorganizatorzy.

Tegoroczna konferencja, zatytułowana „Kilka słów w sprawie głosu”, została poświęcona emisji i higienie głosu. Skierowana była głównie do nauczycieli wszystkich typów szkół, przedszkoli, a także innych osób zainteresowanych tym tematem.

Na uroczystość zaproszeni zostali Starosta Złotowski Ryszard Goławski, Wicestarosta Daniel Sztych oraz Dyrektor Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego Mirosław Mincewicz.

Na wstępie pani mgr Anna Michalska dyrektor Poradni powitała zebranych, przedstawiła organizatorów oraz prelegentkę.

W pierwszej części konferencji zgromadzeni wysłuchali wykładu „Głos-cenny instrument w pracy nauczyciela”.

Druga część miała charakter warsztatowy. Uczestnicy w praktyczny sposób dowiedzieli się jak prawidłowo używać tego cennego instrumentu oraz jak o niego dbać.

Wykład i warsztaty prowadziła pani mgr Anna Jakóbczyk nauczyciel śpiewu w Szkole Muzycznej  I i II stopnia w Szczecinku.

Zawód nauczyciela związany jest z wieloma obciążeniami. Powszechnie mówi się o predyspozycjach psychicznych, niewspółmiernie mniej natomiast uwagi poświęca się równie ważnemu aspektowi, jakim jest praca głosem. Można być doskonale przygotowanym merytorycznie, dydaktycznie i metodycznie, ale gdy głos zawodzi to całe świetne przygotowanie zda się na nic. Doświadczeni nauczyciele rozumieją to doskonale i stąd spore zainteresowanie konferencją.

 

Dziękujemy zaproszonym gościom oraz wszystkim uczestnikom za przybycie i udział  w Europejskim Dniu Logopedy.

 Aldona Winiarska                                               Anna Michalska

Logopeda                                                                       Dyrektor